Fakulta managementuUniverzita Komenského v Bratislave

Týždeň zdravia na Fakulte managementu UK

Týždeň zdravia na FM UK 2018

 

Tak ako každý rok, aj tento rok pre vás Beánia TEAM v spolupráci s Fakultou managementu organizuje Týždeň zdravia – týždeň, počas ktorého na vás čaká plno aktivít, aby chodenie do školy nebolo len o štúdiu, ale aj o zábave. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Beh do schodov 

FUN & RUN

Manažérska Kvapka krvi

 

BEH DO SCHODOV

V utorok 17. apríla si môžete prísť zabehnúť historicky prvýkrát FMUK-árske štvorposchodie. Behanie do schodov nepredstavuje iba obyčajný beh, ale má hneď niekoľko benefitov:

·       posilnenie srdcovocievneho systému – zvýšenie cirkulácie krvi a okysličenia buniek v tele

·       väčšie zapájanie svalov na nohách a menšia záťaž kĺbov ako pri klasickom behu

·       účinné spaľovanie kalórií (až 20 za minútu!)

·       zníženie rizika infarktu, mŕtvice, cukrovky 2. typu, stresu a depresie

·       v neposlednom rade nadobudnutie kondičky

Vďaka svojej vysokej intenzite sa beh do chodov zaraďuje medzi HIIT cvičenia (High Intensity Interval Training), pri ktorých sa posilňuje celkový metabolizmus a kardiovaskulárna sústava.

Zabudnite preto v tento deň na výťah a dokážte všetkým, že práve vy ste najrýchlejší kráľ a kráľovná schodiska!

FUN & RUN

>>pre lístky klikni

Ak radi cvičíte, alebo sa len chcete po dlhej zime trochu rozhýbať či zasúťažiť si, počas športového dňa vás čaká množstvo zábavy. FUN & RUN je o dobrej nálade, radosti zo skúšania nových, nepoznaných cvičení, ktoré sa budú odohrávať v novootvorenom modernom Parku Jama pri Fakulte managementu v stredu 18. apríla.

ŠTAFETA

Ak máte chuť trochu si zasúťažiť, štafeta je tu pre vás! Vyskúšajte nový areál Park Jama so svojimi štafetármi! Štafetový tím sa musí skladať z troch členov (!minimálne jedno dievča!), pričom každý člen tímu odbehne dva okruhy (2 x 350 metrov).

ACROYOGA s LOTUSJOGA

Počuli ste už niekedy tento výraz? Acroyoga je druh yogy, ktorý spája tradičnú yogu s akrobaciou. Slovo acro predstavuje akrobatickú zložku, ktorá v sebe zahŕňa gymnastické prvky, ktoré pomáhajú budovať silu, flexibilitu a tímovú spoluprácu medzi partnermi, kdežto druhým elementom cvičenia je tradičná yoga.

Počas FUN & RUN-u si môžete prísť zacvičiť Acroyogu pre začiatočníkov so skúsenou lektorkou Nati zo štúdia LOTUSJOGA, ktorá priniesla Acroyogu na Slovensko a venuje sa jej už od roku 2009.

 

KALISTENIKA s OCTAGO

Kalistenika, často asociovaná so streetworkout, je cvičenie s vlastnou váhou. Význam slova pochádza zo spojenia dvoch gréckych slov „kallos“ = dobrý a „sthenos“ = sila. Ide o druh rezistentného cvičenia, ktorý sa zameriava na používanie telesnej váhy k budovaniu svalov a formovaniu postavy. Na FUN&RUN-e sa môžete tešiť na chalanov z OCTAGO, ktorí sú partnermi World Calisthenics Organization. Ich cieľom je motivovať ľudí k pohybu a zmeniť nesprávny životný štýl pomocou aktívneho využitia voľného času. OCTAGO vám ukáže ako správne cvičiť s vlastnou váhou a popri tom sa zabaviť.

 

MANAŽÉRSKA KVAPKA KRVI

Vo štvrtok 19. apríla sa uskutoční v poradí 13. ročník Manažérskej kvapky krvi v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR (NTTSR), počas ktorého môžete prísť darovať krv ja vy.

Na každej kvapke záleží

Potreba krvi je vysoká a jej darovanie pomáha ostatným ľuďom pri zdravotných ochoreniach, operáciách, nehodách či iných život ohrozujúcich situáciách.

Je dôležité vedieť svoju krvnú skupinu

Krvné skupiny možno definovať ako vrodené vlastnosti červených krviniek, ktoré sú rozpoznávané pomocou špecifických protilátok. Sú zložené z bielkovín, cukrov a tukov. Na svete existuje celkovo 8 krvných skupín: 0+, 0-, A+, A-, B+, B-, AB+, AB-.

Vedel si, že...

·       Karl Landsteiner v roku 1900 rozdelil ľudí do 3 skupín podľa typu krvi (v súčasnosti A, B, 0)

·       štvrtá skupina (AB) bola objavená až neskôr

·       od objavu skupiny AB sa zaužíval výraz „krvná skupina“

·       na Slovensku sa ročne spotrebuje 180 000 transfúznych jednotiek červených krviniek

Darovať krv môžu prísť nielen študenti FMUK, ale aj ostatní študenti, zamestnanci či verejnosť.

 

CHILL-OUT ZÓNA

Popri darovaní krvi je pre vás prichystaná CHILL-OUT zóna (miestnosť č. 15), kde sa budete môcť občerstviť, oddýchnuť si na tuli vakoch, zahrať sa, ale aj dozvedieť sa viac informácii ohľadom darcovstva.

Ďakujeme generálnemu partnerovi PwC Slovensko a partnerom Amazon Slovensko, KPMG Slovensko, Rajo, Vitana Slovensko, Forbes Slovensko, Martinus, BENU Lekáreň a FaxCopy  & Lotusjoga a OCTAGO za podporu a spoluprácu počas Týždňa zdravia 2018.

Týždeň zdravia na Fakulte managementu UK 2017

Bio, eko, raw, gluten-free, lactose-free, ak ti tieto slová nič nevravia, nevadí. Beánia Team FMUK si pre teba pripravil Týždeň zdravia plný “healthy” aktivít, ktoré pomôžu nielen tebe.

Príď darovať krv na Manažérsku kvapku krvi,
PRETOŽE AJ TVOJA KVAPKA KRVI JE DÔLEŽITÁ!


Nikdy nevieš komu práve tvoja „kvapka“ zachráni život. Preto neváhaj, príď podporiť túto skvelú myšlienku a staň sa darcom.

Už 9.5.2017 (utorok) v čase od 8:00 - 11:00 budeš môcť prispieť svojou "kvapkou krvi" na Fakulte managementu UK. Čakáme ťa na 4. poschodí v zasadacej miestnosti č.14.

Odmenou bude super pocit, ktorý môžeš zdieľať so svojimi kamošmi, a preto ich určite zavolaj tiež. Pripravili sme si pre teba aj rôzne darčeky, aktivity a občerstvenie, ktoré na teba spolu so super partiou z Beánia Teamu budú čakať v chill-out zóne.

V prípade pochybností, či si správny darca, si ľahko všetky informácie nájdeš na www.ntssr.sk.

Viac informácií priamo v evente na Facebooku: http://bit.ly/kvapkakrvi2017

Nebaví ťa pozerať Game of Thrones tretíkrát od začiatku? Športové oblečenie ti leží od Vianoc v skrini? Keď si ideš kúpiť tresku a rohlíky do potravín, nevieš to rozdýchať? Ak je tvoja odpoveď 3x ÁNO, Beánia Team má pre teba jednoduché riešenie. Prídi na FMUK FUN & RUN, naštartuj svoju kondičku a zabav sa s fellaz.

10. 5 2017 sa môžeš tešiť na tieto aktivity:

RUN (registrácia 9:30)
Štafetový beh pre 3 členné tímy (zmiešané = min. jedna študentka), pri čom každý z tímu odbehne 1,5 km.
Beh jednotlivcov, kde beží človek sám za seba 5 km.

JOGA (10:00-11:00)
Ukážkovú hodinu si môžeš vyskúšať s učiteľkami jogy Silviou (Ásana škola jogy) a Luciou (Premena škola jogy).

PILOXING (11:05-12:05)
Toto skupinové cvičenie je kombináciou boxu, pilates a tanca. Ak chceš okúsiť túto zaujímavú aktivitu zastav sa pri sunflowers.

KRUHOVÝ WORKOUT (12:10-13:10)
Chalani z Workout Academy ťa zasvätia do tajov kruhového tréningu, naučia ťa nové techniky a ako správne cvičiť.

BREAKDANCE WORKOUT (13:15-14:15)
Týmto stanovišťom ťa prevedie skvelý ZITRON zo Street Dance Academy. Má pre teba pripravenú zmes tanečných krokov spojených s cvikmi na kondičku a silu.

Čo si priniesť?
Široký úsmev, športové oblečenie a veľa energie a chuti do cvičenia. O zvyšok sa postaráme my.

Viac v evente na Facebooku: http://bit.ly/beaniafunrun2017

A máme pre teba pripravené aj ďalšie aktivity. Aké? Sleduj náš Facebook fanpage www.facebook.com/beania.fmuk/ a dozvieš sa viac.

Tešíme sa na vás všetkých!
Beánia Team FMUK