Fakulta managementuUniverzita Komenského v Bratislave

Gallery/Articles

Erasmus - uvítací týždeň - 2022 september

Septembrový týždeň od 12.09 – 16.09.2022 bol na FM UK uvítacím týždňom pre Incoming Erasmus študentov, NŠP študentov, študentov anglického programu, iných výmenných mobilitných programov v rámci univerzitných zmlúv, ako aj našich nových študentov prvého ročníka.

Prichádzajúci Erasmus študenti absolvovali bohatý celotýždňový program začínajúci ich imatrikuláciou v aule budovy rektorátu UK a príhovorom prorektora pre zahraničné vzťahy, absolvovali prehliadku Bratislavy, kurz základov Slovenčiny, informačné stretnutia na fakultách a sprievodný veselší program organizovaný ESN združením. Tento semester hosťujeme 130 incoming študentov z Rakúska, Belgicka, Nemecka, Španielska, Francúzska, Francúzska Talianska, Írska, Holandska, Portugalska, Rumunska, Švédska, Turecka, ale aj z Uzbekistanu, Taiwanu, Japonska a Libanonu.

Anglický program

V utorok sme na fakulte privítali študentov prvých ročníkov nášho anglického programu. Tento rok nám prijímacím pohovorom úspešne prešlo viac ako 120 uchádzačov. Veľmi sa tešíme, že u nás chcú študovať študenti z naozaj rozmanitých krajín sveta ako je India, Brazília, Filipíny, Nigéria, Vietnam...

Srdečne ich u nás privítal pán dekan prof. Greguš, ktorý im do štúdia zaželal veľa síl a odhodlania. Naše kolegyne z Oddelenia štúdia v anglickom jazyku im spolu s prodekankou pre zahraničné vzťahy Dr. Luciou Vilčekovou a študijnou poradkyňou Dr. Andreou Gažovou pripravili úvodné stretnutie, kde sa dozvedeli najdôležitejšie informácie o fungovaní a nastavení fakulty predtým, ako budúci týždeň naplno odštartujeme semester.

 

Erasmus Welcome Week - Spring 2021/2022


V stredu 09.02.2022 sme v rámci Welcome weeku na FM UK privítali prvú väčšiu skupinu Incoming Erasmus študentov z celej Európy.

V letnom semestri privítame 50 nových zahraničných študentov, väčšina príde v rámci programu Erasmus, ale teší nás aj účasť dvoch študentov z Taiwanu a jedného z Mexika študujúcich u nás v rámci iných univerzitných dohôd.

K tejto novej skupine sa pridá 74 zahraničných celoročných študentov, z ktorých  traja prišli na letný semester vďaka NŠP grantu z Ukrajiny a Pakistanu.

Aj keď semester začal online, pricestovaní študenti zvladajú úspešne pripojenie a tešia sa na prísľub prezenčnej výuky v marci. Snažíme sa im animovať aj ich voľný čas s čím nám pomáha náš denný študent Weinštuk Marek, korý sa vrátil nadšený z Erasmu mobility v Paríži a vie čo študent v prvé dni v inej krajine najviac potrebuje. Napomocní su aj dvaja stážisti z Portugalska z Madeiry - Madalena a Joao, takže tento semester sľubuje skutočne pestré možnosti.

Galéria

 

Erasmus Welcome Week 2021/2022 - Galéria - City Walk

“Erasmus still alive” – aj počas letného semestra 2021

Aj napriek zlej pandemickej situácií v celej EU, lock-downom a online vyučovaniu, prísnym opatreniam, povinným cestovným karanténam, PCR testom a zákazom vychádzania - Erasmus žije.

Na FM UK na letný semester 2021 vycestovalo spolu 37 študentov a 6ti ostali v zahraničí po predĺžení zimného semestra. Teší nás záplava pohľadníc, ktoré od študentov dostávame , ktorými vyjadrujú svoju spokojnosť a nadšenie z Erasmus pobytu. Ich mobility prebehli bez problémov.

Do online výuky sa u nás na FM zapojilo 77 Incoming Erasmus študentov a väčšina z nich prišla napriek „všetkému“ osobne. Snažili sme sa so všetkými stretnúť v rozsahu možností aktuálnych opatrení. Na záver semestra sme mali aj príjemnú spoločnú prechádzku Bratislavou. Atmosféru stretnutí vyjadria lepšie fotky ako slová. Cítiť z nich, že mladí ľudia majú v sebe prirodzenú túžbu normálne slobodne žiť, študovať, stretávať sa, spoznávať, objavovať, cestovať a milovať život napriek „všetkému“. Pre nás je dôležité byť toho súčasťou.
IRO office

Galéria fotografií

Uvítacie stretnutie - skupina 1

 

Uvítacie stretnutie - skupina 2

 

Uvítacie stretnutie - skupina 3

 

Erasmus Welcome Week 2021/2022 - Uvítacie stretnutie - skupina 1

 

Uvítacie stretnutie - skupina 2

FM Erasmus studetns with Vide Dean Vilcekova
FSEV Erasmus students with Vice Dean Straznicka
Pharmacy Erasmus students with erasmus coordinator Piatnickova
we are here for you
Jumps with FSEV Group
Jumps with FSEV Group
Jumps with FSEV Group
Jumps with FSEV Group
Jumps with FSEV Group
 

Uvítacie stretnutie - skupina 3