Externé bakalárske štúdium – informácie pre študentov

Harmonogram štúdia v akademickom roku 2021/2022

ZIMNÝ SEMESTER

Výučba

27.9.2021

22.12.2021

Skúškové obdobie

3.1.2022

12.2.2022

LETNÝ SEMESTER

Výučba

14.2.2022

28.5.2022

Skúškové obdobie

28.5.2022

30.6.2022

Externé bakalárske štúdium je realizované kombinovanou metódou (kombinácia prezenčnej a dištančnej metódy – s prednáškami/konzultáciami založenými na osobnom kontakte, s využitím počítačovej siete a skúškami, čomu zodpovedá počet hodín priamej vyučovacej činnosti) a končí obhajobou záverečnej práce a štátnou záverečnou skúškou a udelením titulu bakalár (Bc.). Po splnení kritérií, stanovených fakultou, je možné pokračovať v magisterskom štúdiu.

Daný študijný odbor umožňuje uplatnenie absolventov v oblastiach: manažment, marketing, financie a účtovníctvo a iné.

Fakulta ponúka štúdium manažmentu od roku 1991. Študijný program bol budovaný podľa vzoru bakalárskych programov amerických univerzít. Keďže na Slovensku nebola tradícia delenia štúdia na tri stupne, bol bakalársky študijný program postavený s ohľadom na to, že väčšina jeho absolventov pokračovala v štúdiu na magisterskom stupni štúdia. V súčasnosti sú už na pracovnom trhu pozície, ktoré vyžadujú bakalárske vzdelanie a užšiu špecializáciu aplikanta.

Absolventi bakalárskeho stupňa študijného programu manažment majú základné manažérske poznatky a zručnosti, ovládajú procesy riadenia, dokážu riešiť bežné problémy v manažmente.

Absolventi študijného programu manažment na bakalárskom stupni štúdia majú také znalosti z manažmentu, personalistiky, marketingu, ekonómie, účtovníctva, štatistiky a informatiky, ako aj podnikania, že ich dokážu aplikovať v domácom aj medzinárodnom prostredí.

Na riadne ukončenie bakalárskeho štúdia v študijnom programe manažment je potrebné získať minimálne 180 kreditov za predmety študijného plánu, získať hodnotenie a kredity zo všetkých povinných a povinne voliteľných predmetov študijného plánu, vykonať štátnu záverečnú skúšku s obhajobou bakalárskej práce a v prípade vzniknutej povinnosti hradiť školné, ho uhradiť.

Kreditový systém štúdia umožňuje individuálne navoliť študentovi svoje vlastné tempo štúdia, napríklad skončiť štúdium už o rok skôr ako je štandardná dĺžka štúdia, v zmysle ustanovenia čl. 22 ods. 5 Študijného poriadku UK, maximálna hodnota zapísaných kreditov v jednom roku neprekročí 1,25 násobok štandardnej záťaže študenta v externej forme štúdia.

Učebný plán študijného programu