Fakulta managementuUniverzita Komenského v Bratislave

Girl`s Day 2023

Dovoľujeme si vás srdečne pozvať na 1. ročník Girl´s day na FM UK už budúci týždeň


19. 04. 2023 10.02 hod.

Milé študentstvo,
týmto si Vás dovoľujeme srdečne pozvať na 1. ročník Girl´s day na FM UK!

Girl´s day sa bude konať budúci štvrtok 27. apríla 2023 od 09:00 v učebni č. 20 (prístavba pri KSP) – konkrétnejšie informácie nájdete v priloženom dokumente. Prostredníctvom tohto LINKU sa môžete prihlásiť na celé podujatie alebo na časti čo Vás zaujímajú najviac.
Program sme zostavili v spolupráci s Aj Ty v IT a zhovárať sa budeme so 6 speakerkami z prostredia FM UK (viac info nižšie)  o tom, aké je to pracovať v IT, čo všetko táto špecifická oblasť ponúka a dozviete sa aj niečo o nich samých. Pri kávičke sa s nimi môžete pozhovárať o témach, ktoré vás zaujímajú. Tiež budete mať možnosť detailnejšie sa informovať o študijných trajektóriách zameraných na IT. Na otázky spojené s výberom špecializácií bude odpovedať prodekanka pre štúdium doc. JUDr. PhDr. Silvia Treľová, PhD. a doc. RNDr. Michal Greguš, PhD.

Zároveň máme pripravených veľa zaujímavých aktivít a hier ako napríklad PlayStation, Game Station alebo RetroPie.

Veľmi sa na vás všetkých tešíme a veríme, že túto možnosť využijete.

Už iba pripomíname, že podujatie nie je určené iba dievčatám/ženám – vítaní ste všetci.

S pozdravom
Organizačný tím Girl´s day FM UK

Program konania


Viac info o našich speakerkách:

Monika Pikus: Monika je profesionálka v oblasti manažovania IT projektov, hoci v živote nenapísala ani jeden riadok kódu. Nadšenkyňa technologického vývoja a umelej inteligencie.

Ema Majerovičová: Ema je IT analytička a testerka. Vyštudovala manažérsku informatiku a aplikovaný digitálny manažment na Fakulte managementu UK a v štúdiu pokračuje ako PhD. doktorandka. Už viac ako 5 rokov pôsobí na rôznych IT projektoch v popredných finančných spoločnostiach na Slovensku. Vo svojom výskume sa venuje oblasti agilného riadenia a projektovému manažmentu.

Miriam Filipová: Miriam vyštudovala strategický manažment a manažment informačných systémov na FM UK a pôsobila viac ako 8 rokov v spoločnostiach ako Microsoft, HP, HPE, DXC Technology na rôznych aj manažérskych pozíciách. Aktuálne sa venuje oblasti osobného rozvoja a transformácie a pracuje s lídrami pôsobiacimi na európskom trhu.

Mirka Uhnák: Mirka je podnikateľka s vášňou pre vzdelávanie a technológie. Založila Mini Tech Institute, aby motivovala ľudí objavovať informačné technológie a kariérne príležitosti v technologickom sektore. Mirka stojí na čele Mini Tech MBA, vzdelávacieho programu zameraného na IT, ktorý bol vytvorený špeciálne pre ženy. Vyštudovala Strategický manažment na Fakulte managementu Univerzity Komenského. V štúdiu pokračuje ako PhD. kandidátka, vo výskume sa venuje diverzite v digitálnom podnikaní.

Emeritná prorektorka Zuzana Kovačičová: Zuzka pracuje takmer celý svoj profesionálny život na Fakulte managementu v oblasti IT. Dlhé roky participuje na výučbe profilových predmetov. Vyučuje predmety výpočtová technika, informačné systémy a aplikačný softvér, Business Intelligence a úvod do SAP. Podieľala sa na príprave predmetu Business Intelligence, ktorý je medzi študentmi populárny.
Je kľúčovou používateľkou IS Sofia na UK a zastupuje záujmy UK v konzorciu používateľov akademického informačného systému AiS2. Po dvoch funkčných obdobiach na pozícii prorektorky pre vzdelávanie a sociálne veci aktuálne pôsobí ako štatutárna zástupkyňa rektora UK pre integráciu informačných systémov univerzity a zastupovanie záujmov univerzity v konzorciu AiS.

Katarína Vechter Močarníková: Po úspešnom absolvovaní FMFI absolvovala Katarína doktorandské štúdium na FM UK, kde sa venovala umelej inteligencii a jej využitiu v biznise. Okrem vyučovania matematiky na FM UK pôsobí ako vývojárka v spoločnosti IBM, kde počas uplynulých 10 rokov prešla rôznymi technickými aj personálnymi pozíciami.