Fakulta managementuUniverzita Komenského v Bratislave

OneDrive for Business

OneDrive for Business (v skratke "OD4B") je služba, ktorú poskytuje Fakulta managementu UK ako súčasť služby Office 365. Celková kapacita úložiska pre každého študenta, pedagóga alebo zamestnanca, ktorý disponuje emailovým kontom je až 1 TB (1000 GB) dát. OneDrive for Business je taktiež dostupný ako aplikácia v desktopovej aj mobilnej verzii. Stiahnuť si ju môžete priamo zo stránky spoločnosti Microsoft. Pre viac informácií môžete navšíviť aj stránky spoločnosti Microsoft.

Online verzia

Pre prihlásenie sa do služby OneDrive je potrebné prihlásiť sa do Office 365 (návod ako sa prihlásiť do pošty cez internetový prehliadač). Po prihlásení je potrebné prejsť na menu aplikácií v ľavom hornom rohu (menu v tvare kocky). Po kliknutí na menu sa vyrolujú všetky dostupné aplikácie. Zvoľte OneDrive (ikonu v tvare oblaku).

Po kliknutí na odkaz sa zobrazí OneDrive for Business (OD4B) vo verzii pre internetové prehliadače. Na úvodnej stránke uvidíte svoje dokumenty a priečinky (v prípade, že do tejto služby pristupujete po prvýkrát OD4B bude prázdny). K týmto dokumentom máte prístup iba vy. V prípade, že potrebujete spolupracovať na niektorých súboroch spolu s Vašimi kolegami je možné zdieľať takýto súbor prostredníctvom OneDrive for Business. Sami si zvolíte s kým chcete súbor zdieľať, aké práva mu nastavíte (právo súbor upravovať alebo len čítať) a dokedy mu prístup povolíte.