Fakulta managementuUniverzita Komenského v Bratislave

MS Outlook

Desktopová aplikácia MS Outlook je (nielen) emailový klient, ktorý je štandardne predvolený na pracovných staniciach. Za pomoci MS Outlook môžete spravovať emaily, kontakty, úlohy, kalendáre a oveľa viac. Pre viac informácií navštívte oficiálne stránky Microsoftu, kde nájdete prehľad a návody k aplikácii MS Outlook.

MS Outlook pre Windows

Pre pripojenie potrebujete Outlook klienta verzie 2007 alebo vyšší. Pre nainštalovanie najnovšej verzie postupujte podľa návodu. Otvorte aplikáciu MS Outlook a vpíšte vaše prihlasovacie meno v tvarej platnej emailovej adresy a kliknite na tlačidlo "Pripojiť".

Pre pripojenie potrebujete Outlook klienta verzie 2007 alebo vyšší. Otvorte Ovládací panel (Štart - Ovládací panel) a kliknite na Užívateľské kontá alebo Užívateľské kontá a bezpečnosť rodiny (podľa typu inštalácie) a následne na Pošta. Prípadne v Ovládacom paneli zadajte do vyhľadávania Pošta. Otvorí sa okno Pošta, kde zvoľte Pridať, zadajte meno profilu (napr. Fakulta managementu).

Poznámka: V prípade, že už nejaké profily máte, pridáte si nový cez Zobraziť profily a Pridať.

V okne Pridanie nového konta vyplňte Vaše meno, E-mailová adresa, prípadne Heslo a Znova zadajte heslo (ak ho nevyplníte, bude sa vás pýtať neskôr). A pokračujte tlačítkom Ďalej.

Nastavenie prebehne automaticky a stačí už len stlačiť tlačítko Dokončiť.

Teraz je aplikácia pripravená na používanie. Po spustení aplikácie Outlook budete vyzvaný na zadanie prihlasovacieho mena (email alias) a hesla (môžete si ho dať zapamätať).

MS Outlook pre Mac OS

Pre úspešné pripojenie budete potrebovať MS Outlook 2011 / 2016 pre Mac. Public Folders nie sú podporované v aplikácii MS Outlook pre Mac. MS Outlook 2011 pre Mac nemá lokalizáciu v slovenskom jazyku. Odporúčame preto inštaláciu novšej verzie MS Outlook 2016. Viac o inštalácií MS Office v návode.

Spustite aplikáciu Microsoft Outlook. V položke Tools vyberte Accounts.

Ak je to prvý účet, ktorý vytvárate v MS Outlook-u, pod položkou Add an Account, kliknite na Exchange Account. Ak ste už mali nastavený e-mailový účet pre inú e-mailovú adresu v ľavom dolnom rohu kliknite na znak + tak, ako to môžete vidieť na obrázku nižšie, následne kliknite na položku Exchange....

V sekcii Enter your Exchange account information vyplňte všetky potrebné údaje. V podsekcii Authentication v položke Method sa uistite, že je zvolené User Name and Password. Ako User name vpíšte svojú celú e-mailovú adresu. Položka Configure automatically musí byť označená a potvrďte kliknutím na Add Account.

Po kliknutí na Add Account Outlook vykoná online vyhľadávanie, aby našiel potrebné nastavenia na serveri. Následne sa otvorí dialógové okno, ktoré vás požiada o povolenie servera nakonfigurovať vaše nastavenia - zvoľte Always use my response for this server a kliknite na Allow.

Ak je program Outlook schopný nastaviť váš účet, uvidíte vami nastavený účet v ľavom paneli dialógového okna. Ak je potrebné upraviť niektoré údaje môžete ich upraviť teraz. Po úprave môžete dialógové okno zatvoriť a program MS Outlook je pripravená na používanie.

POZOR! Pri prvom spustení je potrebné počkať niekoľko sekúnd alebo minút kým sa zo servera stiahnu všetky e-maily.