Fakulta managementuUniverzita Komenského v Bratislave

Outlook pre mobilné zariadenia

Univerzitný email je možné nastaviť aj na mobilných zariadeniach. Nastavenie je pomerne jednoduché a intuitívne. Nižšie prinášame podrobný návod akým spôsobom si môžete nastaviť univerzitný email aj do vášho zariadenia. Pre korektné nastavenie služby je potrebné stiahnuť si bezplatnú aplikáciu Outlook pre mobilné zariadenia.

Nastavenie konta do aplikácie Outlook

Pre nastavenie univerzitného emailu do mobilného zariadenia odporúčame použiť aplikáciu Outlook od spoločnosti Microsoft. Aplikáciu Microsoft Outlook si môžete bezplatne stiahnuť na stránkach spoločnosti Microsoft.

Po spustení aplikácie kliknite na tlačidlo Začať (Get Started). Do prázdneho poľa vpíšte svoju emailovú adresu v tvare UKlogin@uniba.sk a potvrďte tlačidlom Pridanie konta (Add Account).

 

V prípade, že vás aplikácia vyzve v nasledujúcej časti zvoliť poskytovateľa služby je potrebné vybrať položku Exchange.

Aplikácia vám následne zobrazí autentifikačné okno. Prihláste sa pomocou svojich prihlasovacích údajov v tvare UKlogin a príslušné heslo.

 

Hotovo. Aplikácia otvorila Vašu emailovú schránku a je pripravená na používanie. Pri prvom spustení je potrebné počkať, kým aplikácia načíta všetky vaše emaily.