Fakulta managementuUniverzita Komenského v Bratislave

Zdieľanie obrazovky

Pre korektné využitie funkcie zdieľania obrazovky v aplikácii MS Teams sme pre vás pripravili krátke návody pre platformy Windows a MacOS.

Nastavenie zdieľania obrazovky na Windows PC

V pravej hornej časti obrazovky aplikácie MS Teams nájdete možnosť Zdieľať obsah Share screen button. Ďalej si vyberte možnosť zdieľania obrazovky tak, ako to môžete vidieť na obrázku nižšie.

 

Pre ukončenie zdieľania obrazovky jednoducho na hornej lište zvoľte možnosť Zastaviť prezentovanie. V prípade, že lištu nevidíte prejdite kurzorom myši do tejto hornej časti obrazovky a lišta sa vám zobrazí.

 

V prípade, že lištu aj napriek tomu neviete zobraziť, otvorte si aplikáciu MS Teams a v pravej hornej časti zvoľte možnosť zastavenia zdieľania obsahu tak ako to vidíte na obrázku nižšie.

Nastavenie zdieľania obrazovky na MacOS

Pred tým ako sa pripojíte do videohovoru a začnete zdieľať obrazovku je potrebné, aby ste si vo vašom MacOS zariadení povolili funkciu zdieľania obrazovky.

V ľavom hornom rohu si zvoľte na lište Apple menu  a následne Systémové nastavenia tak ako to možno vidieť na obrázku nižšie.

 

V systémových nastaveniach si zvoľte možnosť Bezpečnosť a súkromie.

V ľavom bočnom menu vyhľadajte funkciu Nahrávanie obrazovky. V spodnej časti je potrebné kliknúť na ikonku zámku pre vykonanie zmien.
Pre povolenie zdieľania obrazovky je nutné, aby bola v pravej časti zvolená možnosť MS Teams.

 

Podobne si zvoľte aj možnosť Prístupnosť a povoľte aplikáciu MS Teams.

 

Pre ukončenie editácie možností opäť kliknite na ikonu zámku a zavrite okno.
Prejdite do aplikácie MS Teams.

V pravej hornej časti obrazovky aplikácie MS Teams nájdete možnosť Zdieľať obsah Share screen button. Ďalej si vyberte možnosť zdieľania obrazovky tak, ako to môžete vidieť na obrázku nižšie.
Vždy vyberajte možnosť Plocha a nie konkrétnu aplikáciu.

 

Pre ukončenie zdieľania v pravej hornej časti zvoľte možnosť zastavenia zdieľania obsahu tak ako to vidíte na obrázku nižšie.