Fakulta managementuUniverzita Komenského v Bratislave

Azure Dev Tools

Služba Microsoft Azure Dev Tools for Teaching (predtým známe ako Microsoft Imagine) je ponuka služieb založená na predplatnom pre akreditované školy.

Služba poskytuje profesionálne vývojárske a návrhárske nástroje, softvér a služby od spoločnosti Microsoft pre zamestnancov a študentov Univerzity Komenského v Bratislave. 

Prihlásiť sa môžete prostredníctvom univerzitného konta.


Program umožňuje študentom a vyučujúcim bezplatné stiahnutie nástrojov spoločnosti Microsoft a to nielen pre budúcich vývojárov a návrhárov.

Spoločnosť Microsoft dúfa, že používanie jej produktov inšpiruje vašu kreativitu a pomôže vám preniknúť do čarovného sveta softvéru. Naučí vás premeniť nápady na skutočnosť a poskytne vám nástroje potrebné k dosiahnutiu výborných študijných výsledkov a k získaniu vedomostí a zručností, ktoré neskôr budete môcť využiť vo vašej profesii v praxi. Viac aj na stránka spoločnosti Microsoft.

Licencia sa vzťahuje na všetkých študentov a tiež pedagogických a výskumných pracovníkov fakulty, za predpokladu využívania tohoto softvéru pre vzdelávanie a výskum. Licencia tiež umožňuje využívať programy nielen na fakulte, ale aj na súkromných pracovných staniciach.

Produkty balíčka Microsoft Office ako MS Word, MS Excel, MS Outlook, MS PowerPoint nie sú v rámci tohto programu poskytované.

V rámci Office 365 majú študenti a zamestnanci produkty kancelárskeho balíčka MS Office Pro Plus k dispozícii zadarmo počas celej dĺžky štúdia. Viac na: MS Office 365 zadarmo.

Registrácia pre zobrazenie softvéru

Pre zobrazenie samotného softvéru, ktorý si môžete stiahnuť je potrebné, aby ste sa najprv registrovali.

Najprv sa prihláste do služby Azure cez odkaz na tejto stránke. Po prihlásení sa Vám zobrazí obrazovka služby Microsoft Azure. Na tejto obrazovke si zvoľte možnosť "Are you a Student? Redeem the Azure for Students offer and get additional free benefits".

Túto možnosť si môžu zvoliť všetci študenti (denné, externé aj doktorandské štúdium) a zároveň aj zamestnanci.

Následne budete presmerovaný na stránku Microsoft Azure, kde si zvolíte možnosť "Activate now" (Aktivovať teraz).

 

V poslednej časti je potrebné overiť užívateľa pomocou telefónne čísla. Zvoľte si teda kód krajiny, zadajte svoje telefónne číslo a zvoľte si možnosť Text me pre zaslanie overovacieho sms kódu, alebo možnosť Call me pre možnosť telefonátu robota, ktorý vám daný kód nadiktuje.

 

Nezabudnite si skontrolovať aj správne zaradenie do licencie. To urobíte jednoducho. Na hornej lište si vyberte funkciu "Directory + Subscription" a v bočnom panely si vyberte možnosť "Univerzita Komenského v Bratislave" tak, ako to vidíte na obrázku nižšie.

Videonávod k Azure Dev Tools

Pre zobrazenie videa je potrebné prihlásiť sa do Office 365.