Fakulta managementuUniverzita Komenského v Bratislave

Prihláste svoj projekt do Falling Walls Lab Slovakia 2021

Pracujete na výnimočnom a inovatívnom projekte? Dajte o sebe vedieť a pripojte sa k inovátorom na Falling Walls Lab Slovakia 2021!


Mladí výskumníci, vedci a inovátori z radov študentov, výskumníkov, pedagógov, podnikateľov i profesionálov sa môžu prihlásiť do národného finále Falling Walls Lab Slovakia 2021 – FWLS 2021.

Po troch úspešných ročníkoch na Slovensko opäť prichádza jedinečné podujatie – inšpiratívny a interdisciplinárny formát, ktorý poskytuje priestor na prezentáciu nových výsledkov, myšlienok, výskumných projektov a podnikateľských modelov z najrozmanitejších vedných disciplín a oblastí.

Každý účastník má na svoju prezentáciu presne 3 minúty. Do svetového finále Falling Walls Conference, ktoré sa uskutoční tradične 7. novembra v Berlíne, postupuje 100 účastníkov z celého sveta. Každý z nich dostane príležitosť prezentovať svoj výskum, iniciatívu či podnikateľský model pred špičkovou porotou zloženou z vedcov, inovátorov a zástupcov biznisu.

Víťaz získa ocenenie “The Breakthrough Winner“ v kategórii “Emerging Talents“ spolu s finančnou výhrou a predovšetkým príležitosť zopakovať svoju prezentáciu na hlavnom pódiu prestížnej Falling Walls Conference.

Minulý rok si ocenenie zo slovenského finále FWLS odniesla doktorka Klaudia Kyselicová z Univerzity Komenského so svojím výskumom súvislostí medzi odtlačkami prstov a poruchami autistického spektra. „Účasť vo Falling Walls Lab bola skvelou ukážkou toho, že sme jedna veľká komunita mladých ľudí, ktorých baví veda. Bolo skvelé nazrieť do výskumov mimo svojho vlastného zamerania, mali by sme to robiť častejšie,“ odkazuje mladým vedcom a nádejným inovátorom.

Online prihlasovanie do FWLS 2021 je prístupné do 12. septembra 2021. Spomedzi prihlásených vyberie porota finalistov, ktorí budú môcť prezentovať svoje príspevky v národnom finále FWLS 2021 dňa 30. septembra 2021 v online formáte. Podujatie organizuje Univerzita Komenského v Bratislave v spolupráci s Učenou spoločnosťou Slovenska a Nemeckou akademickou výmennou službou (DAAD).

Viac informácií o Falling Walls Lab Slovakia 2021 (PDF dokument)

Webstránka FWLS

Video

Pozrite si výsledky národného finále FWLS 2020.

Online udalosť na FB univerzity