Fakulta managementuUniverzita Komenského v Bratislave

Deň Európy a FORUM / VEĽTRH 2022 na FM UK

Dňa 09.05.2022 sme oslávili Deň Európy hneď niekoľkými podujatiami, ktoré zorganizovali kolegovia a študenti z nemeckého a francúzskeho programu medzinárodného manažmentu.


23. 05. 2022 10.05 hod.

V doobedňajšej sekcii FORUM / VEĽTRH 2022 prebehlo stretnutie s podnikmi a ďalšími inštitúciami pôsobiacimi na Slovensku.

Cieľom akcie bolo zvýšiť povedomie študentov o možných pracovných príležitostiach, získanie kontaktov, či priama konfrontácia s potenciálnymi spolupracovníkmi a taktiež vytvorenie kontaktu akademického a profesijného sveta.

Na veľtrhu boli predstavené nasledovné inštitúcie: Capgemini, L’institut français, Ambassade de France, Decathlon, Siemens, FSOK, KONE, Parlement européen, GGE, Swiss Re.

Každá zo zúčastnených firiem bola otvorená zodpovedaniu študentských otázok, zhovievavá a nápomocná v zorientovaní sa v oblasti náplne práce, procesu výberu zamestancov, oboznámenie so samotnou firmou a príležitosťami, ktoré vie potenciálnym uchádzačom ponúknuť. Po krátkom predstavení každej zo zúčastnených firiem dostali študenti priestor na otázky, ktoré mohli položiť priamo zamestnancovi reprezentujúcemu danú firmu.

Súčasťou tohtoročného veľtrhu bolo aj odovzdávanie diplomov študentom magisterského štúdia, ktorí absolvovali francúzsky program manažment a marketing, takzvaného dvojitého diplomu. Každý absolvent získava po dokončení tejto formy štúdia 2 diplomy, Univerzity Komenského a Université de Lorraine.

Po formálnej prezentácií firiem nasledovali neformálne rozhovory so zástupcami firiem sprevádzané výbornou kávou a občerstvením pripraveným študentmi, ktoré spojilo chute Slovenska a Francúzska v podobe toastov, drobných pochutín, koláčov i lahodných vín.

Záverečným bodom programu bolo kultúrne predstavenie Kristíny Korytkovej, vicemajsterky Európy v scénickom tanci.

Zo študenstkého pohľadu: Akciu hodnotíme veľmi pozitívne, organizácia bola na vysokej úrovni a časový harmonogram bol dodržaný. Dozvedeli sme sa o možnostiach pracovného trhu a o tom čo nám ponúka, čo nás počas aj po štúdiu čaká a neminie, odniesli si nové zážitky, kontakty, i propagačné materiály. Do budúcna vidíme potenciál v kontaktovaní viacerých firiem, vo väčšej propagácii akcie, ako i v samotnom konaní veľtrhu vo väčších priestoroch. Akcia svoj cieľ splnila, predčila naše očakávania a my sa nevieme dočkať nasledujúceho ročníku :) A čo vy? Pridáte sa aj o rok?


V poobedňajšej sekcii sa konala medzinárodná študentská vedecká konferencia, ktorú o 14:00 otvorila hymna Európskej únie a následný príhovor dekana FM UK prof. RNDr. M. Greguša, PhD. Nasledoval príhovor doc. M. Šuplatu, PhD. a príhovor poslanca Európskeho parlamentu R. Hajšela.

Program moderovala prof. RNDr. D. Saxunová, PhD. Po ukončení oficiálnej časti sa konferencia rozčlenila na jednotlivé sekcie (Nemecká, Francúzska a Anglická), kde boli prezentované príspevky slovenských a zahraničných študentov.

Galéria z podujatí