Fakulta managementuUniverzita Komenského v Bratislave

Prednáška svetoznámeho vedca Sira Rogera Penrosea z Oxfordskej univerzity na UK

15. februára 2019 (piatok), o 18.00 hod., Aula Univerzity Komenského v Bratislave (UK), Šafárikovo nám. č. 6, Bratislava


V piatok 15. februára 2019 vás pozývame v podvečerných hodinách do Auly UK. Na verejnej prednáške vystúpi svetoznámy a uznávaný vedec, britský teoretický fyzik, matematik a filozof vedy Sir Roger Penrose z Oxfordskej univerzity. V Aule UK bude rozprávať na tému Are we seeing Hawking points in the cosmic microwave background? (Vidíme Hawkingove body v žiarení kozmického pozadia?). V prednáške priblíži nedávny objav podporujúci teóriu opakujúcej sa histórie vesmíru, na ktorej vývoji sa významnou mierou podieľa.

Profesor R. Penrose príde na Slovensko pri príležitosti konferencie Quantum spacetime ‘19 (Kvantový časopriestor ‘19), ktorá sa uskutoční na pôde Fakulty matematiky, fyziky a informatiky UK v dňoch 11. – 14. februára 2019. Je autorom množstva úspešných kníh určených pre širokú verejnosť a za jeho prácu v tejto oblasti mu bola v roku 2011 udelená cena Fonseca Prize.

Pridajte sa k udalosti na Facebooku.

Prednáška bude v anglickom jazyku. Vstup na podujatie je voľný!