Hosťovaná prednáška „Pokrok bez povolenia“

25. 11. 2019 09.07 hod.
Od: Paulína Stachová

Pozývame vás na prednášku Róberta Chovanculika (INESS) o zdieľanej ekonomike v slovenských podmienkach „Pokrok bez povolenia“.

Prednáška sa bude konať v pondelok 2.12.2019 o 10:30 v učebni č. 21.

Róbert Chovanculiak z inštitútu INESS nám príde porozprávať o zdieľanej ekonomike v slovenských podmienkach, o čom napísal aj knihu „Pokrok bez povolenia

Prednáška o svete, kde Airbnb oživuje mŕtvy kapitál a konkuruje štátu v tvorbe regulácií, kde Kickstarter nahrádza vyberanie daní a pomáha financovať verejné služby a kde Bitcoin umožňuje budovať paralelnú spoločnosť, v ktorej neexistujú „vedúci" a všetci máme kľúče od miešačky. Pokrok, ktorý prináša internet tak nekonkuruje len analógovým podnikateľom a kamenným obchodom, ale predovšetkým svetu zákonov, úradníkov a politiky. A práve to je témou prednášky - stret digitálnych technológií 21. storočia so svetom kamenných inštitúcií 20. storočia.

Róbert Chovanculiak absolvoval doktorandské štúdium na Ekonomickej fakulte UMB v Banskej Bystrici. Od roku 2015 pracuje ako analytik v INESS - Inštitúte ekonomických a spoločenských analýz. Vo svojom výskume sa venuje fungovaniu verejného sektora, internetovým technológiám a školstvu. Je autorom stoviek článkov, množstva domácich aj medzinárodných štúdií a publikoval v cambridgeskom časopise Journal of Institutional Economics. Vo voľnom čase rád dvíha knižky, činky a dobré jedlo.