Fakulta managementuUniverzita Komenského v Bratislave

Výstava "Through Foreign Lens: A Semester Abroad"

Výstava "Through Foreign Lens: A Semester Abroad" – je financovaná z Rozvojového projektu MŠVVaŠ SR – Interkultúrna komunikácia a integrácia na UK, ktorý podporí aj ďalšie naše podobné aktivity.


20. 05. 2024 15.05 hod.

Vieme, že študenti zo svojich Erasmus mobilít - štúdia, stáží, BIP-iek  v zahraničí, nosia  krásne zážitky a úžasné fotky. Požiadali sme ich vybrať  jednu, ktorá je pre nich niečím vzácna, krásna alebo najlepšie vystihuje ich pobyt či myšlienku Erasmu.
    Očakávania splnili farebné dych-vyrážajúce zábery prírodných scenérií, západy slnka, výstupy na  vrcholy  hôr,  polárna žiara či snehové pláne.
    Oveľa viac nás prekvapili a dojali sprievodné texty k fotkám, vyjadrujúce dôležitosť nových  priateľstiev, spolupatričnosti medzi mladými  ľuďmi  rôznych národností, túžba  poznávať svet a tešiť sa spoločne zo života. Táto výstava je veľkým kontrastom k predchádzajúcej  expozícii “Neodovzdaných  diplomov”. Medzi najkrajšie komentáre k fotkám patria:
- „Fotka je pre mňa výnimočná, pretože sú na nej osoby, ktoré mi z inej krajiny urobili domov.“
- „Fotka bola fotená hneď v prvý deň mojej mobility, ktorý som s ostatnými Erasmus študentmi strávila na vyhliadkovej veži. Krásne vystihuje, koľko odlišných kultúr dokáže utvoriť priateľstvo. Bol to začiatok niečoho krásneho.“
 - „Posledný deň v Ríme, všetci sme plakali, doteraz nám chýba Rím!“
- „V tomto sprievode cez Berlín sme poukazovali na to, aká je dôležitá rovnosť, rozdielnosť a aj to, že my sme Erasmus generácia. Neuveriteľný zážitok plný radosti, úžasnej zábavy.“
- „Erasmus mi priniesol úžasné nové zážitky a priateľstvá.“
- „Erasmus bol jeden z najkrajších a najviac eye-opening zážitkov v mojom živote, z ktorého budem čerpať určite celý život.“Úplne sa sem hodí refrén piesne spievanej aj na slávnostnom ceremoniáli STARMUSu:
“That time will come one day you'll see
When we can all be friends”Niekomu stačí pohľad na zbierku fotografií na to, aby zložil hudbu, čo nie je málo.
Nás by potešilo, ak by tieto zábery boli pre vás inšpiráciou na otvorenie okien/dverí a na vykročenie do sveta, ktorý môžete spoločne aj s novými priateľmi  objavovať.

 

Pozvánka

Milí kolegovia, milé študentstvo,
dovoľujeme si Vás informovať o výstave "Through Foreign Lens: A Semester Abroad", ktorá je aktuálne nainštalovaná na FM UK na 4. poschodí v priestoroch oddychovej zóny, ktorú výstava rozžiarila svojimi farbami a je veľkým kontrastom tej predchádzajúcej.
Oslovili sme študentov, aby nám poslali svoj TOP záber z Erasmus  mobility, aby vybrali len jednu fotku, ktorá je pre nich niečím vzácna, krásna alebo najlepšie vystihuje ich pobyt či myšlienku Erasmu.

Príďte sa inšpirovať a vycestujte, alebo nám pošlite vlastný záber s popisom, v pláne máme expozíciu rozširovať.