Letná škola 2020 - Ekonomika v kruhu

Letná škola 2020 - prihlásenie a program

Vážené kolegyne, Vážení kolegovia,

Centrum pre rozvoj manažmentu a aplikovaný výskum na našej fakulte organizuje letnú školu cirkulárnej ekonomiky s názvom Ekonomika v kruhu. Letná škola je určená pre deti piateho až deviateho ročníka základných škôl, najmä pre deti zamestnancov Univerzity Komenského. Samozrejme, vítaní sú aj kamaráti a známi.

Podrobnejšie informácie

LETNÁ ŠKOLA: EKONOMIKA V KRUHU

Cieľom letnej školy je predstaviť podstatu obehového hospodárstva žiakom piateho až deviateho ročníka základných škôl v Bratislave.

Kedy: 10-14.08.2020

Program letnej školy

Kde: Centrum pre rozvoj manažmentu a aplikovaný výskum, Fakulta managementu UK, Odbojárov 10,  820 05 Bratislava

Strava: 3x denne vegetariánska strava

Cena: 60 eur

Registrácia: tu

Organizátori: Centrum pre rozvoj manažmentu a aplikovaný výskum, Fakulta managementu UK, platforma Circular Slovakia, a 3E - Inštitút environmentálneho výskumu a vzdelávania

Pondelok 10.8.2020

Prvý deň letnej školy Ekonomika v kruhu nás Filip Čarnogurský z organizácie INCIEN uviedol  do cirkulárnej ekonomiky. Porovnal lineárnu a cirkulárnu ekonomiku, poukázal na životný cyklus výrobkov na príklade tričiek a zoznámil deti s termínom uhlíková stopa. Poobede Daniela Laluhová z REPAIRABLY poukázala na dôležitosť cirkulárneho podnikania a opraviteľnosti výrobkov. Naučila nás o certifikácii výrobkov, ktoré sa dajú jednoducho opraviť. Na záver sme vďaka Michalovi Gordiakovi z BYSTRO KOMUNITNÁ OBÝVAČKA mali možnosť si niektoré výrobky opraviť.